Bacówka PTTK "Jaworzec"

Bacówka PTTK
3.4/5 rating (136 votes)

Zapraszamy do bacówki turystyki kwalifikowanej PTTK Jaworzec położonej w malowniczej dolinie Wetlinki. Bacówka Jaworzec znajduje się na miejscu nieistniejącej już wsi, o tej samej nazwie, która została zniszczona i wysiedlona po II Wojnie Światowej. W pobliżu można obejrzeć ruiny zabudowań dawnego Jaworca, cerkwisko i pamiątkowy cmentarz oraz krzyż upamiętniający zniesienie pańszczyzny.

Okolice Jaworca to doskonała baza wypadowa do wycieczek pieszych oraz rowerowych. Na stokach można zaobserwować pasącą się zwierzynę. W pamięci na pewno pozostaną, wieczory przy księżycu lub ognisku oraz przepiękne wschody oraz zachody słońca.

Z bacówki czarny szlak prowadzi na Połoninę Wetlińską - gdzie, na przełęczy Orłowicza, łączy się z głównym, czerwonym szlakiem beskidzkim. Alternatywnie można wyruszyć przez pasmo Falowej do Dołżycy, Cisnej i Jabłonek. W pobliskiej Kalnicy znajduje się przystanek PKS, sklep, wyciąg narciarski, a w Smereku basen. Schodząc w dół po około 40 minutach można dojść do przystanku PKS w Kalnicy skąd odjeżdżają autobusy do Cisnej, Wetliny, Sanoka, Leska, Krosna, Mielca, Rzeszowa a w sezonie również Ustrzyk G., Krakowa i Warszawy.

BACÓWKA JEST CZYNNA CAŁY ROK - zapraszamy zarówno turystów, którzy dokonali rezerwacji jak i osoby wędrujące bez szczegółowego planu. Nocleg zawsze się znajdzie... Przyjmujemy także grupy konne oraz turystów wędrujących z namiotem.W bacówce działa bufet.

Specyfikacje

  • Typ pokoi: 1, 2, 3, 4 i 8-osobowe, a w przypadku braku miejsc możemy zaproponować kawałek podłogi
  • Liczba miejsc noclegowych: 20
  • Przedział cenowy: od 18 zł/os. do 36 zł/os.
  • Opis dodatkowy:

    Wrzątek do własnych naczyń turystów jest bezpłatny. 
    Nie pobieramy również opłat za pobyt zwierząt.

Kontakt

Tel. 733 119 625

ze względu na słaby zasięg - jeśli nie odbieramy prosimy o sms - oddzwonimy...

email: jaworzeccisna@gmail.com

Udostępnij

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.